language

Kulcsszavak:

vagyonosodás / vagyonnyilatkozat highlight_off

Lapok:

VS.hu

Az online portál 2013 november 5-én indult el, eredeti terv szerint középen álló szerkesztőtáborral, mely tartózkodik a markáns véleménynyilvánítástól. 2014 augusztus végéig Kerényi György volt a portál főszerkesztője, ám ő hamarosan lemondott, miután egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a lap valójában Szemerey Tamás érdekeltségébe tartozik, aki Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére. A VS ebben az időben támogatásokat kapott a jegybank alapítványaitól, ami megkérdőjelezte a független működést.  2016-ban látta napvilágot azok az adatok, amelyekből egyértelművé vált, hogy ki áll a portál és az azt kiadó New Wave Production Kft. mögött. Ekkor az addigi a portálnál dolgozók közül szinte mindenki felmondott. A lap végül hosszú agónia után 2019. februárjában szűnt meg, miután a New Wave több áttételek keresztül a Közép-európai Sajtó és Média Alapítványhoz (KESMA) sodródott.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [61]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>

Korrupció miatt lemondott a pakisztáni miniszterelnök

Lemondott pénteken Navaz Sarif pakisztáni miniszterelnök, miután a legfelsőbb bíróság aznap kihirdetett határozatában méltatlannak találta őt tisztsége betöltésére az ellene lefolytatott korrupciós ügyben, és lemondásra szólította fel - jelentette be a kormányfői hivatal.

Milyen éve volt Gyurcsánynak, Leisztingernek vagy Puch Lászlónak?

Gyurcsány Ferenc meglehetősen kiszolgáltatott az alumíniumiparnak, Kóka János egyelőre csak a veszteségeket halmozza informatikai vállalkozásaival, Veres Jánosnál és Puch Lászlónál pedig nem is látszik, miből tudnak valamit is a tejbe aprítani. Az ismertebb szocialista-liberális üzletemberek közül egyedül Leisztinger Tamás tartja még magát, igaz, ő közvetlenül nem merült el a politikában. A friss mérlegbeszámolók azt mutatják, néhány százmilliós osztalékot tavaly is hoztak a cégeik, de a csúcstól már messze vannak.

A civileket veszi célba a nemzeti korrupcióellenes program

Nyilvánosságra hozta a kormány az 2015 és 2018 közötti időszakra tervezett korrupcióellenes programját. A K-Monitor és a TASZ elemzése szerint tovább gyengült a kormány korrupcióellenes stratégiája: kikerült belőle a pártfinanszírozás és a közérdekű bejelentőket védő törvény reformja, illetve a parlamenti képviselők vagyonnyilatkozataival sem foglalkozik. De a civil szervezetekével igen.

Habony 48 millióval száll be új médiacégébe

Összesen 144 millió forintot fektetnek be médiacégükbe Habony Árpádék. Ebből 48 millió forintot a miniszterelnök tanácsadója áll. Az összeget a tervek szerint több részletben teszi be a társaságba, amelyet állítólag az új Fidesz-közeli médiabirodalom zászlóshajójának szánnak.

Az MSZP kikéri a Quaestor-vezér Orbánnak írt levelét

Az ellenzéki párt a a február 25-ei kormányülés szó szerinti jegyzőkönyvére és hangfelvételére is kíváncsi.

Már a kormány is tart attól, hogy baj lehet a korrupció miatt

Bár a kormány korrupcióellenes programja nagyobb részt csak kötelező gyakorlat, nem nehéz kiolvasni belőle a közelmúlt eseményeinek lenyomatát. A még véleményezhető tervezet konkrét intézkedéseket is ígér, igaz, erősen feltételes módban.

Az LMP átvilágítaná Andy Vajnát

A párt kezdeményezi Andy Vajna nemzetbiztonsági átvilágítását, mert az LMP szerint „elfogadhatatlan, hogy a terebélyes – többnyire offshore – céghálóhoz köthető üzletembert úgy nevezték ki kormánybiztosnak, hogy az általa esetlegesen jelentett biztonsági kockázatokat nem tartották szükségesnek megvizsgálni” -írják a közleményükben.
Találatok: [61]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>