language

Akták:

Boldog István és a Szolnok megyei uniós pénzszivattyú highlight_off

Intézmények:

Fidesz highlight_off

Boldog István és a Szolnok megyei uniós pénzszivattyú

Boldog István és a Szolnok megyei uniós pénzszivattyú

Az ügy 2019-ben látott napvilágot, miszerint Boldog IstvánJász-Nagykun-Szolnok megyei (4. számú választókerület, Fidesz) képviselő és a hozzá köthető elkövetői kör befolyásolták a térség településfejlesztési tendereit, hogy az általuk meghatározott cégek kapjanak megbízást. A vád szerint a Boldog Istvánhoz köthető elkövetői kör hivatali helyzetével, befolyásával visszaélve befolyásolta a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázati eredményeit, majd elérték a kivitelezők irányított kiválasztását is, mindezekért pedig pénzt kaptak vissza a vállalkozóktól.

Boldog István és nyolc társa ellen hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt nyújtottak be vádiratot. A többrészes vád szerint Boldog, a jobbkezének számító fideszes képviselővel Fehér Petrávalösszehívta a körzetéhez tartozó polgármestereket,  és közösen eldöntötték, hogy ki, mire, és mennyi támogatást kaphat a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Európai Uniós forrásokból. A vádirat második része pedig arról szól, hogyan keresték meg Boldogék a nyertes önkormányzatok polgármestereit, hogy mennyi pénzt kell visszadniuk ezért cserébe. Nagyságrendileg 10-20 százalékos részesedést kértek vissza a közbeszerzési pénzekből. A fejlesztések megvalósítására Boldogék választották ki a cégeket, így a Debköz Kft., a Makor Kft. és a Gerecse House nyerhettek a pályázatokon. A nyertes projektek után összesen 20 millió forintot fizettek vissza a cégvezetők Boldog István, Fehér Petra és K. Péter a részére. K. Péterre Boldog István “táskás embereként” hivatkoznak, aki cégével, a Szalay Bau Kft.-vel százmilliós beruházást végzett Boldog körzetében.

Boldog mentelmi jogát 2020-ban felfüggesztették, az ügyészség hat év letöltendő börtönt kért rá, Fehér Petrára, és K. Péterre. A bíróságon ártatlannak vallották magukat.

Fidesz

A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség (korábban: Fiatal Demokraták Szövetsége, röviden Fidesz) magyarországi jobboldali populista, nacionalista párt, 1990 óta jelen van az Országgyűlésben. 

1988-ban alapították főleg egyetemi és főiskolai hallgatók, a párt kezdetben liberálisként határozta meg magát. 1998-2002 között és 2010 óta kormányzó párt. A párt elnöke 2003 óta Orbán Viktor.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Az Integritás Hatóság nem töri magát, hogy igazán húzós korrupciós ügyekről rántsa le a leplet

Sorra jelent be vizsgálatokat a tavaly létrehozott Integritás Hatóság, ám az Európai Számvevőszék attól tart, Magyarország látszatintézkedésekkel pipálná ki a jogállamisági elvárások teljesítését.

Most is a Boldog-ügy miatt szívunk – tovább gyűri az igazságszolgáltatás a vesztegetéssel vádolt fideszes ügyét

Szerdán a Fővárosi Törvényszéken tanúk sorával igyekeztek tisztázni, vajon Boldog Istvánék tényleg befolyásolták-e a választókörzetük egyik önkormányzatát a kivitelezések elvégző cégek kiválasztásában. A bizonyítást nehezíti, hogy az ügyre legközelebbről rálátó cserkeszőlői polgármester azóta meghalt. Az új polgármester szerint a botrányt kirobbantó beruházások nem csak túlárazottak, hanem feleslegesek is voltak.

Megtudtuk, mi áll Boldog István asszisztensének, F. Petrának a vallomásában

A lojális vállalkozók helyzetbe hozása, hogy aztán támogassák a hatalmi kört, nem bűncselekmény Boldog István országgyűlési képviselő munkatársa, F. Petra szerint – értesült a Blikk az ügy további részleteiről.

Akit csak verbális jobbegyenesnek hívnak a Fideszben

A szakközép után bakter volt egy apró vidéki állomáson, aztán a rendszerváltás környékén megismerkedett a Fidesszel. Öltönyt húzott, és egy váltással falusi polgármester lett belőle. Húsz évig vezette Kétpót, amikor le kellett mondania a posztjáról, hogy országgyűlési képviselő maradhasson. A még szélsőséges Jobbikkal jóban volt, Vonát struccpörkölttel várta a fesztiválján, ahol a magyargárdások voltak a biztonságiak. Nehezen viseli, hogy nem fideszes vezetésű már a faluja, ahol egykori álmát sem adta fel: Horthy-szobrot állítani a Horthy Miklósról elnevezett utcában. Alternatív történelmi előadások, Szent Korona-tan, Turul nemzetség: ezek alakították a világnézetét, és bár a halálbüntetés vagy kémiai kasztrálás bevezetésének követelése miatt is felfigyeltek rá, végül a büntetőügye tette országosan igazán ismertté. Hivatali vesztegetés elfogadásával, pályázatok befolyásolásával vádolják, tárgyalása június végén indul. Portré Boldog Istvánról.

Vádat emeltek Boldog István ellen

A vádirat szerint a Boldog Istvánhoz köthető elkövetői kör hivatali helyzetével, befolyásával visszaélve, jogellenesen befolyásolta a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázati eredményeit, majd elérték azt is, hogy az általuk kiválasztott kivitelezők kapják a munkát. Mindezekért a vállalkozóktól jogtalan anyagi előnyt kértek, és tőlük 2019 májusában 20 millió forintot kaptak.

Lemondott Boldog István közvetlen munkatársa

A fideszes Boldog István választókörzetében, a Területi Operatív Programok (TOP) pályázati pénzeinek felhasználása miatt indult nyomozás, ebben az ügyben gyanúsított a most Törökszentmiklóson betöltött posztjáról lemondott Fehér. Lemondását az utolsó pillanatra hagyta, hiszen a jövő hét elején az a törvények szerint is elveszítette volna a mandátumát.

Újabb gyanúsítottjai vannak a Boldog István választókerületében sejtett visszaélésnek

Újabb gyanúsítottjai vannak a Boldog István választókerületében sejtett visszaélésnek, összesen 11 embert gyanúsítottak, köztük négy választott tisztségviselő van a hatóság látókörében.

Újabb két hónappal hosszabbítaná meg az ügyészség Boldog István mindenesének letartóztatását

AZ ÜGYÉSZSÉG RÉSZÉRŐL ÚJABB INDÍTVÁNY ÉRKEZETT, HOGY ÚJABB KÉT HÓNAPPAL HOSSZABBÍTSÁK MEG F. PETRA LETARTÓZTATÁSÁT. A BÍRÓSÁG LEGKÉSŐBB PÉNTEKEN MEGHOZZA DÖNTÉSÉT. Fehér Petra a Szolnok megyei közgyűlés korábbi alelnöke, jelenleg megyei közgyűlési tag, Törökszentmiklóson pedig fideszes képviselő. A Fidelitasból indult, majd Boldog István asszisztenseként, illetve kampányfőnökeként dolgozó Fehér az elmúlt évek szinte összes szalagátvágásán ott állt Boldog István mellett, gyakorlatilag Boldog mindeneseként funkcionált. A most folyamatban lévő ügyben megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy több Településfejlesztési Operatív Programmal (TOP) kapcsolatos pályázatnál irányított, jogellenesen befolyásolt közbeszerzéseket elnyert vállalkozóktól – mint a pályázatok elbírálásában döntési folyamatra ráhatással bíró hivatalos személy – jogtalan haszonra tett szert.

Termálvízben, egy szál fürdőgatyában dönthettek közbeszerzésekről Boldog Istvánék

Úgy tűnik, a meghívásos közbeszerzési pályázatok leosztásában, az előre megbeszélt sikerekben, a visszacsurgatott pénzekben olyan szintű vadnyugati viszonyok alakultak ki Szolnok megyében, hogy a botrány akár egy fideszes országgyűlési képviselőt is magával ránthat. Ügyészségi nyomozás indult, egy ember nyomkövetőt kapott, 4 embert letartóztattak, köztük a kormánypárti parlamenti képviselő jobbkezét. Hogy működött a rendszer? És kik a főszereplők? Elmeséljük.

Akit mindenki Boldog István táskás embereként ismer

Hivatali vesztegetés elfogadása miatt előzetes letartóztatásba került Boldog István fideszes országgyűlési képviselő közvetlen munkatársa, Fehér Petra. A törökszentmiklósi közgazdász karrierje az elmúlt években kezdett beindulni, a Fidelitas mellett 2014-ben már a megyei közgyűlésben politizált, idén pedig a törökszentmiklósi képviselő-testületbe is bekerült. Megnéztük, hogyan jutott Fehér Törökszentmiklósról a Fidesz országos listájáig, és mi vezetett oda, hogy most előzetes letartóztatását tölti. Portré Boldog "táskás emberéről".
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>