language

Személyek:

Tiborcz István highlight_off
Tiborcz Péter highlight_off

Tiborcz István

Tiborcz István (Szombathely, 1986. június 23. –) magyar jogász, ügyvéd, vállalkozó. Házas, felesége 2013 óta Orbán Ráhel, Orbán Viktor legidősebb lánya.

2009 tavaszán Tiborcz barátjával, Erdei Bálinttal négy vállalkozást alapított: ES Water, ES Gas, ES Audit és ES Light. A négy vállalkozás 2009 őszén beolvadt a 2009 nyarán alapított ES Holding Zrt.-be (az Elios Innovatív Zrt. jogelődjébe). Tiborcz 2013-ban értékesítette az Elios Innovatív Zrt-ben levő tulajdonrészét. Az Elios kapcsán 2018-ban az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) javaslatára vizsgálóbizottságot állítottak fel bűnszervezetben elkövetett költségvetési gyanúja miatt.

Tiborcz 2015-ben alapította meg a BDPST Group nevű, tőkebefektetéssel, ingatlanfejlesztéssel és -forgalmazással, illetve szállodaüzemeltetéssel foglalkozó vállalkozását. A BDPST Zrt. 2018-ban stratégiai befektetőként megvásárolta a Konzum PE Magántőkealap részvénycsomagját az Appeninn Holdingban, amelyet 2020-ban értékesített. A BDPST Group 2021-ben a pénzügyi szektorba is belépett a Gránit Bank Zrt. 57 százalékos tulajdonrészének megvásárlásával. A BDPST szállodaüzemeltetési tevékenységéhez  műemléki épületekhez jutott hozzá: társasága a Pannon Tessera Hospitalis fő részvényeseként megszerezte a keszthelyi Hullám (bezárt) és Helikon hoteleket, melyek ma már Paár Attila és Boda Gábor tulajdonában vannak. Emellett Tiborcz tulajdonában áll a Vörösmarty tér közelében lévő ötcsillagos Dorothea Hotel is, amely létrehozatala nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásnak lett minősítve, mivel világörökségi helyszín és nemzeti műemlék. 

(fotó: 444.hu

 

Támogasd adód 1%-ával a sajtóadatbázis fenntartását,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

A NAV elnöke kormánybiztosként felügyeli a területet, ahol mostohatestvére-üzlettársa kirobbanthatatlan szereplő

Van benne kockázat és összeférhetetlenség, akadnak kétes esetek.

Tiborczék lakását használta az állami megrendelésekkel kitömött cég tulajdonosa

A Symmetria környékét bőven átszövik a Tiborcz-szálak. A jogelőd cég projektmenedzsere, Bertha Péter a nagyanyja révén rokonságban áll a Tiborczokkal, Berthát pedig korábban olyan Tiborcz-cégekbe vették be tulajdonostársnak, amelyek közelébe a miniszterelnök veje legfeljebb bizalmasát, Hamar Endrét engedte, és amelyek révén a rokon közel került olyan ügyekhez, mint az Elios-botrány és a keszthelyi kikötő megszerzése. Árulkodó volt Zibriczki Béla megjelenése is a Symmetriában, ő jelenleg is Bertha tulajdonostársa a külgazdasági tárca kereskedőházi hálózatába bevont Syncope-Project Befektető és Tanácsadó Kft.-ben. Tavaly év végén pedig az Átlátszó vette észre, hogy Tiborcz Péter vezérigazgató lett egy olyan cégben — a TransCon Húngaro Zrt.-ben — , amely a Symmetria-Syncope csoport kvázi testvérvállalata.

Tiborcz bátyja is tisztséget kapott a Mészáros-féle MKB-csoportban

Egyre több jel utal arra, hogy az Orbán Viktorhoz legközelebb álló két üzleti egység, vagyis a Tiborcz család és a Mészáros-csoport között teljes az átjárhatóság. Az érintett felek elsőként az Appeninn Nyrt.-ben lettek hivatalos társak, majd – miként az Átlátszó kiszúrta – most májusban a felcsúti lobbi által ellenőrzött MKB Bank új informatikai cége felügyelőbizottságában tűnt fel egy Tiborcz. Igaz, nem a méltán népszerű István, hanem a bátyja, Péter.

Végelszámolás sorsára jutott Tiborcz István cége

A Microsoft-botránnyal összefüggésbe hozott HCS Experts tavaly augusztus óta végelszámolás alatt van. Tiborcz 2015-ben szállt be tulajdonosként, testvére, Tiborcz Péter ügyvezetőként dolgozott a cégben.

Baljós árnyak a magyar Microsoftnál

Nemrég váratlanul felállt székéből a magyar Microsoft ügyvezetője. Nem ez az első baljós árny a vállalatnál: fél éve elcsapták állami viszonteladóikat, két volt vezetőjük kormányzati mentőövet kapott, és a hírek szerint az amerikai hatóságok is vizsgálódnak az ügyben.

Dermesztő méretűre nőtt az újabb magyar korrupciós botrány

A teljes államigazgatást megfertőzhette a Microsoft szoftverek közbeszerzései körül dagadó visszaélési botrány. Az állam kormányközeli cégektől túlárazva vehette az összes licencet, az amerikai cég legalábbis ezt is vizsgálja. Minden dokumentumot bekértek, az unió is vizsgálódni kezdhet.

Szorul a hurok - Orbánig ér a Microsoft-botrány

Gigabírság elé nézhet a Microsoft, mert magyar viszonteladói sokszor fölösleges kormányzati szoftverbeszerzéseken segítették Orbán vejének gazdagodását.

Microsoft-botrány: óriásbüntetést kaphat a cég, az EU is vizsgálódhat

Microsoft-botrány: óriásbüntetést kaphat a cég, az EU is vizsgálódhat Gigantikus, akár egymilliárd dollárnál is nagyobb bírsággal néz szembe a Microsoft, miután régiós leányvállalati és viszonteladói az állami beszerzések kapcsán korrupciógyanús ügyekbe keveredtek. Vizsgálódnak az USA hatóságai és hamarosan eljárás indulhat az EU-ban is.

Tiborcz markolta fel a pénzt

A kínai naptár szerint a kecske, a magyar szerint Tiborcz István éve volt 2015: Orbán Viktor veje összesítésünk szerint csaknem egymilliárd forinthoz is juthatott ekkor két cégéből. Így ebben az évben juthatott hozzá az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) által szervezett pályázati csalással meggyanúsított Eliosból (korábban: ES Holding) származó százmilliókhoz.
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>