language

Intézmények:

Hunguest Hotels Zrt. highlight_off

Lapok:

Hunguest Hotels Zrt.

A Hunguest Hotels Zrt. a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opus Global Nyrt. közvetett többségi tulajdonában áll.

A szállodalánc a Kisfaludy program egyik legnagyobb  kedvezményezettje volt, 2020-ban a pandémia miatt kiosztásra kerülő 83 milliárd forint forrásból 17,7 milliárdot kapott 17 vidéki szálloda felújítására. A szállodák felújítását a szintén Mészáros Lőrinchez és gyermekeihez köthető FEJÉR B.Á.L. Zrt. végezhette el, a kivitelező kiválasztásáról házon belül dönthettek, arra nem kellett közbeszerzést kiírni.

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Duplázta profitját Mészáros szállodalánca

Közel megduplázta adózott eredményét tavaly Mészáros Lőrinc szállodalánca, a Hunguest Hotels. A cég a Mészáros érdekeltségébe tartozó Konzum közvetett tulajdonában van, a KZH Invest Kft. és a KZBF Invest Kft. cégeken keresztül szinte teljes egészében. Rajtuk kívül csak pár tízezer forintos kisbefektetők vannak jelen, és Tapolca önkormányzata – 0,008 százalékos részaránnyal. A 2017-ES 1,8 MILLIÁRDRÓL 3,4 MILLIÁRD FORINTRA UGROTT A CÉG PROFITJA, ebből a részvényeseknek is bőven jut osztalék formájában: május 31-i közgyűlésen 550 MILLIÓ FORINT KIFIZETÉSÉT HAGYTÁK JÓVÁ.

Még egy szállodája lett Mészáros Lőrincnek

Még egy szállodával gazdagodott Mészáros Lőrinc szállodalánca, a Hunguest Hotel, legalábbis a következő 10-15 évre, ugyanis üzemeltetheti majd a nyíregyházi Sóstó Resort Spa & Conference Hotelt - ezt adta hírül a Hunguest anyacége, a Konzum Nyrt.

Egyre többet markol a NER Zuckerbergje

Kicsit kevesebb mint fél évvel ezelőtt számoltuk össze, hogy hány cég és mekkora vagyon fölött diszponálhat a magyar gazdaság üstököse, a közbeszerzések és felvásárlások Zuckerbergje, Mészáros Lőrinc. A felcsúti polgármester azóta viszont olyan tempóban vagyonosodott, hogy a hosszú munkával összeállított táblázataink és grafikonjaink már hetekkel a megjelenésük után idejétmúltak voltak.

Ő a valódi gazdasági csoda

Mészáros Lőrinc egy igazi gazdasági csoda, aki tíz év alatt ezerszeresére növelte kis gázszerelő cégének bevételeit. A Fidesz 2010-es hatalomra kerülésekor Mészárosnak még csak egy cége volt, hét év alatt viszont már egy legalább harminc cégből álló birodalmat épített ki. A felcsúti polgármester saját vállalkozásainak legalább 12 milliárd forint vagyona van. Tulajdonostársain és bizalmasain keresztül pedig a saját vagyonának sokszorosára lehet hatása. A legközelebbi üzletfeleinek cégeivel együtt nagyjából 70 milliárdos céges vagyont nevezhetünk Mészáros-közelinek, és ez csak az, amiről biztosan tudunk.

Terjeszkedne a Hunguest új tulajdonosa

A Hunguest új tulajdonosa a szállodák felújítását, a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztését tervezi, és később terjeszkedne is. Jászai Gellért, a Konzum-csoport elnöke a Magyar Időknek elmondta: a hangsúly Magyarországon és a belföldi turizmuson marad, a hálózat bővítését a már meglévő és eredményes vidéki egységek vonzáskörzetében tartja elképzelhetőnek.

Leisztinger eladja a magyar szállodáit

Megválik a 19 magyarországi szállodájától a Hunguest Hotels Zrt., ami részben Leisztinger Tamás üzletember tulajdonában van. Leisztingerről mostanában többször is írtunk, az ő mezőgazdasági cégei kapták például tavaly a legtöbb agrártámogatást, és az ő cégei által bérelt földeket vették meg sorban Garancsi Istvánhoz és a Flier családhoz köthető licitálók az állami földárveréseken.

Leisztinger milliárdokat hozó partnerei Zugló vagyonkezelésében

A Hunguest szállodalánc megszerzésében kulcsszerepet játszó egykori cégvezetők kerültek a Zuglói Vagyonkezelő Zrt. igazgatóságába az MSZP delegáltjaiként.

Leisztinger cége 1 milliárdos kölcsönt kapott egy állami társaságtól

A szocialista kötődésű nagyvállalkozó, Leisztinger Tamás egyik külföldi vállalkozása közel 1 milliárd forint összegű kölcsönt kapott az egyik, külföldi befektetésekkel foglalkozó állami társaságtól - derül ki a lapunk birtokába került dokumentumokból.

A Fidesz lemondatná a szegedi alpolgármestert

Szegeden hasonló konstrukcióban készül együttműködésre a szocialista irányítású önkormányzat Leisztinger Tamás nagyvállalkozó egyik érdekeltségével, mint ahogyan azt a XI. kerület tette Budapesten, szintén Leisztingerékkel együtt.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>