language

Intézmények:

Hunguest Hotels Zrt. highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Hunguest Hotels Zrt.

A Hunguest Hotels Zrt. a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opus Global Nyrt. közvetett többségi tulajdonában áll.

A szállodalánc a Kisfaludy program egyik legnagyobb  kedvezményezettje volt, 2020-ban a pandémia miatt kiosztásra kerülő 83 milliárd forint forrásból 17,7 milliárdot kapott 17 vidéki szálloda felújítására. A szállodák felújítását a szintén Mészáros Lőrinchez és gyermekeihez köthető FEJÉR B.Á.L. Zrt. végezhette el, a kivitelező kiválasztásáról házon belül dönthettek, arra nem kellett közbeszerzést kiírni.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Nem nyomoznak Botka ellen

Bűncselekmény hiányában elutasította a Csongrád Megyei Főügyészség azt a feljelentést, amelyet Német Ferenc, a Tisza Lajos Közéleti Egyesület elnöke hűtlen kezelés gyanúja miatt tett Botka László, Szeged polgármestere ellen.

Hűtlen kezelés a Hunguest szállodák ügyében?

Négymilliárdos kár érte az államot azzal, hogy a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels megvehetett több szállodát a Magyar Nemzeti Üdültetési alapítványtól - állítja a KEHI feljelentése, melynek alapján ügyészségi nyomozás indult.

Második menet a vagyonért: a tét a Hunguest Hotels és az üdülési csekk

A Nemzeti Üdülési Alapítvány történetében és működésében sok olyan epizód lelhető, amelynek ismeretében megértő az ember, ha átalakításáról, keményebb megfogalmazásban, „államosításáról” hall.

Gyorsítósávon költött uniós pénzek

Pályáztatás nélkül dönt a kormány 1900 milliárd forint értékű uniós támogatás felhasználásáról. A kiemelt projekteket gyorsított eljárásban valósítják meg. A gyorsítósávra tett beruházások így zöld hullámban száguldhatnak a befejezésig.

Öbölháború: Leisztingernek már most is élményfürdő

Vízi vidámpark helyett politikai csatározás kavar hullámokat a fővárosi Lágymányosi öbölben és a szegedi Tisza-parton. Milliárdos a haszon a vállalkozónál, az viszont kérdés, hogy károsult-e bárki is.

Leisztinger Tamás - Aqualand, a kiemelt projekt

Pénteken tárgyalja a szegedi önkormányzat az Aqualandprojektet, amelynek kapcsán a helyi ellenzék azzal vádolja a városvezetést, hogy a kiemelt projektre adandó uniós támogatást Leisztinger Tamás cégének akarja átjátszani.
Találatok: [8]  Oldalak:   1