language

Kulcsszavak:

állami/önkormányzati szerződések highlight_off

Akták:

Hauszmann Program és a minisztériumok Várba költözése highlight_off

Hauszmann Program és a minisztériumok Várba költözése

Hauszmann Program és a minisztériumok Várba költözése

2011-ben a Parlament elfogadott egy törvényt, miszerint az ország kormányzásának kötelezően ki kell költöznie a Parlamentből. Az Orbán-kormány a 2014-es választások után döntött a terv megvalósítása mellett. A 2015 májusában hivatalosan is megkezdődő beruházás, a Nemzeti Hauszmann Terv megvalósításának költségét mintegy 200 milliárd forintra becsülték. A projekt összesített költségeiről nehéz adatokat találni, de már 2017-ben is magasabb költségekkel számoltak a megvalósításra. A terv programja tartalmazza a teljes miniszterelnökségi háztartás felköltözését a Budai Várba, a Szent István terem felújítását, a főőrségi épület felújítását, egy mélygarázs építését a Vár falába, a Lovarda teljes újjáépítését, a Karmelita kolostor újjáépítését, régészeti munkálatokat és további restaurációs folyamatokat. L. Simon László, a terv megvalósulásáért felelős államtitkár szerint: „Sokba fog kerülni, de mindannyiunk örömét fogja szolgálni".

 

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

A Budai Vár után Balatonaligán folytatódik a kiemelt beruházások elleni kampány

A hatályos törvények felülírása, a környezet- és műemlékvédelmi szempontok mellőzése, a helyi önrendelkezés kiiktatása jellemzi a nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházásokat – hangsúlyozza egy nemrég indult civil megmozdulás. A Stop! Kiemelt beruházások nevű akciócsoport elsőként a Budai Várban zajló építkezések ellen tartott tiltakozó demonstrációt a Huszonkettesek nevű építészcsoporttal együtt. Az aktivisták széles körű összefogással, a politikusok bevonásával kívánnak fellépni a kiemelt beruházások demokrácia- és gazdaságtorzító hatásai ellen, legközelebb Balatonaligán.

Az állam megint vesz magának egy egész házat a Várban

A legfrissebb Magyar Közlönyből derül ki, hogy az állam megvásárolja az Úri utca 45-ös szám alatti épületet. A kormányhatározat szerint a kormány felhívja a nemzeti fejlesztési minisztert és a postaügyekért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős kormánybiztost, hogy az MNV és az MFB-Ingatlanfejlesztő kösse meg az adásvételi szerződést. Az épületet a Miniszterelnökségnek adják ingyenes vagyonkezelésbe. Összesen 989,1 millióba fog kerülni az egész, az NFM tartalékából. A ház egyébként az egykori Zwack-ház, és régóta eladó, tavaly például 2,5 millió eurót kértek tőle, ami nagyjából 766 millió forint volt akkor.

A Várkerület nem akarja megkopasztani a Várban építkező kormánycéget

Nagyon nagylelkűen támogatja a kormányzati építkezést a fideszes vezetésű I. kerületi önkormányzat. A polgármester 75 milliós biztos bevételtől is szívesen eltekint, csak hogy zökkenőmentesen épülhessen a Miniszterelnökség Budai Várban tervezett új épülete.
Találatok: [4]  Oldalak:   1