language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Intézmények:

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.

A MOL (Magyar Olaj- és Gázipari) Nyrt., más néven MOL-csoport, egy magyar multinacionális olaj- és gázipari vállalat, melynek székhelye Budapesten található. 2001 óta a MOL elnök-vezérigazgatója Hernádi Zsolt, aki ellen 2013-ban vesztegetés miatt vádat emelt a horvát ügyészség korrupció és szervezett bűnözés elleni igazgatósága.

2021 a MOL és a magyar állam közös vagyonkezelő alapítványt hoztak létreMol-Új Európa Alapítvány néven, amely azóta is évente jelentős osztalékot realizál. Az alapítvány létrehozása hasonló a korábbi közfeladatot ellátó magánalapítványok modelljéhez.

2023-tól a cég leányvállalata, a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. végzi a hulladékkezelést 35 éves koncessziós szerződés keretében.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Jogerős ítélet: nem bűnös Hernádi Zsolt

Apróbb módosításokkal, de jogerősen helybenhagyta tegnap a nemzetközi kapcsolatokban elkövetett vesztegetés és más bűncselekmények miatt Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója ellen indult büntetőügyben hozott elsőfokú, felmentő ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla – közölte a távirati iroda.

Meghallgatták Hernádi Zsoltot

Megerősítette tegnap a Mol Zrt., hogy a magyar olajvállalat elnök-vezérigazgatóját, Hernádi Zsoltot meghallgatta a magyar ügyészség az INA horvát olajcég feletti ellenőrzés kapcsán felmerült állítólagos vesztegetési ügyben.

Szilvásyra Galambos tehetett vallomást

Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját is szabadlábra helyezte a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa. Laborcot kémkedés bűnpártolásával gyanúsítják.

Nem kérték a Mol-vezér kiadatását

A horvát főügyészség tegnap cáfolta, hogy kérte volna Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója kiadatását. Orbán Viktor az ügyről úgy nyilatkozott: a kormányzat ebben nem kíván részt venni, de nem járul hozzá a magyar és az INA horvát olajtársaság közötti szerződés módosításához.

Kapcsolatok hálójában a magyar privatizáció

Különböző érdekek, pénzek és kapcsolatok vezérlik a privatizációs eljárásokat – mondta lapunknak Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke.

A magyar állam kirablói többet vittek el, mint eddig hittük

Nagyobb kárt okoztak az eddigi kormányzati presztízsprojektek, mint azt a 15 milliárdot, amit már a Nemzeti Nyomozó Iroda is keres.

Hűtlen kezek nyoma a vagyonon

Hűtlen kezelés gyanúja miatt indított büntetőeljárást a Nemzeti Nyomozó Iroda az államnak okozott mintegy tizenötmilliárd forintos privatizációs kár nyomán.
Találatok: [9]  Oldalak:   1