language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

Szerencsejáték Zrt. highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Szerencsejáték Zrt.

A Szerencsejáték Zrt. 100%-os állami tulajdonban lévő, budapesti központtal működő gazdasági társaság. A vállalat Magyarország egész területén kizárólagos joggal forgalmaz sorsolásos játékokat és sorsjegyeket, emellett engedéllyel rendelkezik a bukmékeri típusú sportfogadás, valamint távszerencsejáték szervezésére is.

A Szerencsejáték Zrt leányvállalata, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. által kiosztott támogatások és nagyértékű szerződések kedvezményezettjei jelentős arányban kormányközeli szervezetek. Kifizetési listájukon találjuk meg például az MTÜ-höz köthető Magyar Turisztikai Szövetség Alapítványt, a Szövetség a Nemzetért Alapítványt, illetve a békemeneteket szervező CÖF alapítványát, a Civil Összefogás Közhasznú Alapítványt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Támogatta a Szerencsejáték, majd végrehajtás alá helyezték

Írásbeli kérdéssel fordult a jobbikos Szilágyi György Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszterhez azzal kapcsolatban, hogy a Szerencsejáték Zrt. ezzel foglalkozó leányvállalata mi alapján dönt szervezetek támogatásáról.

Egymilliárdot hozott Vajna cégének az állam

Négy év alatt egymilliárd forintot fizetett ki bérleti díjként az állami kaszinócég a Tropicana által használt ingatlan után az Andy Vajna érdekeltségébe tartozó vállalkozásnak. A játékterem év végével bezárt, helyén Vajna nyit új kaszinót.

80 milliós megbízás Pintér volt cégének

Pintér Sándor összeférhetetlenségre hivatkozva már régen eladta biztonsági cégét, a Civil azonban nem esett ki a pikszisből. Most a Szerencsejáték Zrt.-nél hosszabbított, és szerződése értelmében az állami cég régiós központjait is védelmébe vehette.

Végrehajtáson esett túl a Simicska-cég

Az utóbbi hónapokban kétszer is adóvégrehajtáson esett át a Simicska Lajos áttételes tulajdonában álló Pro B Vagyonkezelő Kft. Az eljárásokat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal dél-budapesti adóigazgatósági hátralékkezelési osztálya kezdeményezte. Vagyis az adóbefizetés maradhatott el.

Milliárdos szerencsepénz Simicska cégének

1,64 milliárdos szerződést kötött a Szerencsejáték Zrt. a Hung-Ister Filmprodukció Zrt.-vel. A cég a többek között a Hír tv-t, a Magyar Nemzetet és a Mahir Zrt.-t felölelő Nemzet-csoporthoz kapcsolódik, amely Simicska Lajos érdekeltségi körébe tartozik.

Bőven premizált állami vezérek

Az MNV-hez tartozó cégvezetők átlagosan 730 ezret keresnek, erre jöhet a maximum 80 százalékos jutalom.

Mire lehet tízmilliós prémiumot kapni?

Nem tartja helytelennek a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium azt, hogy a kormány az ország jelenlegi gazdasági helyzete ellenére is több milliós, több tízmilliós jutalmakat kapnak az állami cégek vezetői. Az ellenzék szerint arcpirító, hogy miközben megszorítás jön megszorításra, állami cégek milliós prémiumokat fizetnek ki az alkalmazottaiknak.

Tízmilliós vezetői prémiumok közpénzből

Jelentős összegű jutalmakat fizettek ki az állami és fővárosi tulajdonú cégek vezető tisztségviselői számára az elmúlt hónapokban a vállalatok 2011-es eredményei alapján.

Az MSZP a közterületi hirdetési piac 'elfoglalásáról'

Az állami vállalatok hirdetési politikájának felülvizsgálatát szorgalmazza az MSZP, mert a szocialisták szerint azok a közterületi hirdetési piacon is "számolatlanul döntik" a pénzt a Simicska Lajos és Nyerges Zsolt érdekeltségébe tartozó cégekbe.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>