language

Lapok:

economx.hu (napi.hu) highlight_off

Akták:

Felszámolói piac újraosztása highlight_off

economx.hu (napi.hu)

Az Economx (korábban Napi.hu) önmagát függetlenként definiáló üzleti és pénzügyi hírportál. 100%-os tulajdonosa az Indamedia Network Zrt.

Eredetileg a Napi Gazdaság újság honlapja volt www.napigazdaság.hu domainnéven. 2011 áprilisától megújult külsővel jelent meg. Új funkciója lett a real time tőzsdei részvényárfolyam-szolgáltatás. 2013 augusztusában, a Napi Gazdaság tulajdonosváltásakor (és Magyar Időkké alakulásakor) levált a nyomtatott lapról és önálló szerkesztőséget alakított, a kiadócég tulajdonosa a Spéder Zoltán-féle CEMP lett. 2023. szeptember 8-tól Economx néven működik. Az Economx kiadója a www.napi.hu Online Kft., melyet az Indamedia Network Zrt.-n keresztül Ziegler Gábor és Vaszily Miklós tulajdonolnak 50-50%-ban.

Felszámolói piac újraosztása

Felszámolói piac újraosztása

2021. március 4-én a kormány újraosztotta a felszámolói piacot: ekkor kerültek kihirdetésre annak az állami pályázatnak a nyertesei, amely arra irányult, hogy a jövőben kik tevékenykedhetnek felszámolóként, vagyis a hitelezők követeléseinek kielégítése végett a fizetésképtelenné vált vállalkozások felszámolását kik jogosultak elvégezni.

A pályázat eredményeként egy szubjektív pontozású elbírálást követően a felszámolói névjegyzékben szereplők száma 130-ról 90-re csökkent. A nyertesek közé 54 új cég került be, amelyek fele fideszes politikusok vagy más kormányközeli személyek érdekeltségében áll. A cégtulajdonosok között megtalálható Papcsák Ferenc (Fejérvári-ház Kft.), Tasnádi László (Q-Tron Reorganizációs és Felszámoló Kft.), Mészáros Lőrinc cégbirodalmához kötődő Gál Miklós (Prima Liquidator Kft.), valamint a Valton-Sec biztonsági cég többségi tulajdonosa, Varga Lajos (BVL Kft). Szintén egy új felszámolói cég által került a felszámolói szférába Fintha-Nagy Ádám, aki a Rogán Antal V. kerületi polgármestersége idejére datálható ingatlanügyekkel kapcsolatban vált ismertté, illetve ő vette meg Rogán feleségének szülőfalujában található műemlék kastélyt is. Az újonnan létrehozott felszámoló cégek közül többet is a banki követelések egyik legnagyobb vásárlójának, Jellinek Dániel cégbirodalmának fővárosi irodaházába, az M9-be jegyeztek be. 

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar volt elnöke, Schadl György több szálon is kötődik a felszámoló üzlethez. Az időközben lefoglalt Red Carpet Kft. révén Schadl és felesége tulajdonában álló, több önálló bírósági végrehajtónak székhelyéül szolgáló irodaházba van bejelentve a ProTrust Reorganizáció Felszámoló és Befektetési Kft., amelycég sok mással együtt a fentebb írt állami pályázat leadási határidejének napján jött létre. A ProTrust, illetvea Paladino Felszámoló Kft. fele Schadl édesanyja, Hazai (vagy leánykori nevén Pozsár) Edit Rozália tulajdonában áll. A cégek 2020-as megalapítása előtt Hazainak semmilyen gazdasági érdekeltsége nem volt.

Emellett Schadl kapcsolatban állt a ,,felszámolók királyának” nevezett Koller Mihály Dávid ügyvéddel, aki jelenleg 2 felszámoló cég tulajdonosa, és aki 2018-ig a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. felszámolóbiztosa volt: ezt a céget a kormány a stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetek csőd- és felszámolási eljárásainak lefolytatása céljából hozta létre. Koller intézte például az ETO Park Kft. felszámolását, amely a Quaestor-birodalom egyik fontos tagja volt, valamint üzletelt az Orbán-családdal is. Schadl naplójában Koller neve szerepel egy 2020 végi Illatos úti megbeszélésnél, ahol a Budapesti Vegyiművek Zrt. található, amely felszámolását Koller végezte abban az időben.   A Völner-Schadl ügy ötödrendű vádlottjának vallomása alapján Koller és Schadl üzleti kapcsolatban álltak: például 2021 májusában, másfél évvel az ISD Dunaferr Dunai Vasmű Zrt.felszámolásának elrendelése előtt egyeztetéseket folytattak annak felszámolásáról. A lehallgatott telefonbeszélgetések alapján 2021 szeptemberében az Intercontinental Hotel teraszán Schadl egyeztetett Kollerrel és a Völner-Schadl ügy harmadrendű vádlottjával (Schadl ,,gazdájával”) egy milliárdos értékű felszámolásban való részvételről, amellyel kapcsolatban bírók lefizetése is szóba került.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Végrehajtói után jönnek a felszámolói rázós ügyek?

A bíróság jogerős ítéletben mondta ki, hogy Seszták Miklós bármilyen feljegyzés és jegyzőkönyv nélkül osztotta a pontszámokat a felszámoló cégek pályázatainál - írja Hadházy Ákos posztjában egy volt felszámoló peres eljárására hivatkozva. A kormány 2021 márciusában újraszabta a felszámolói piacot is, 130-ról 90-re szűkítette a felszámolói névjegyzéket, a többség új szereplő; a korábbi névjegyzékből 83 cég nem került be az új névjegyzékbe.
Találatok: [1]  Oldalak:   1