language

Személyek:

Tiborcz István highlight_off

Akták:

Vadászati világkiállítás highlight_off

Tiborcz István

Tiborcz István (Szombathely, 1986. június 23. –) magyar jogász, ügyvéd, vállalkozó. Házas, felesége 2013 óta Orbán Ráhel, Orbán Viktor legidősebb lánya.

2009 tavaszán Tiborcz barátjával, Erdei Bálinttal négy vállalkozást alapított: ES Water, ES Gas, ES Audit és ES Light. A négy vállalkozás 2009 őszén beolvadt a 2009 nyarán alapított ES Holding Zrt.-be (az Elios Innovatív Zrt. jogelődjébe). Tiborcz 2013-ban értékesítette az Elios Innovatív Zrt-ben levő tulajdonrészét. Az Elios kapcsán 2018-ban az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) javaslatára vizsgálóbizottságot állítottak fel bűnszervezetben elkövetett költségvetési gyanúja miatt.

Tiborcz 2015-ben alapította meg a BDPST Group nevű, tőkebefektetéssel, ingatlanfejlesztéssel és -forgalmazással, illetve szállodaüzemeltetéssel foglalkozó vállalkozását. A BDPST Zrt. 2018-ban stratégiai befektetőként megvásárolta a Konzum PE Magántőkealap részvénycsomagját az Appeninn Holdingban, amelyet 2020-ban értékesített. A BDPST Group 2021-ben a pénzügyi szektorba is belépett a Gránit Bank Zrt. 57 százalékos tulajdonrészének megvásárlásával. A BDPST szállodaüzemeltetési tevékenységéhez  műemléki épületekhez jutott hozzá: társasága a Pannon Tessera Hospitalis fő részvényeseként megszerezte a keszthelyi Hullám (bezárt) és Helikon hoteleket, melyek ma már Paár Attila és Boda Gábor tulajdonában vannak. Emellett Tiborcz tulajdonában áll a Vörösmarty tér közelében lévő ötcsillagos Dorothea Hotel is, amely létrehozatala nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásnak lett minősítve, mivel világörökségi helyszín és nemzeti műemlék. 

(fotó: 444.hu

 

Támogasd adód 1%-ával a sajtóadatbázis fenntartását,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Vadászati világkiállítás

Vadászati világkiállítás

Az Egy a Természettel - Vadászati és Természeti Világkiállítás a 2021-es év nagy visszhangot kiváltó eseménye volt, amire sokan az Orbán-kormányok pénzszóró gigaeseményeinek legkirívóbb példájaként tekintettek. A szervezők a több évig előkészített eseményre egymillió látogatót vártak. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. a kiállításra céget alapított, Egy a Természettel Nonprofit Kft. néven. A céget 563 millió forintos alaptőkével hozták létre. Az eredetileg vadászatot népszerűsítő kiállításra legalább 17 milliárd forintot költöttek, ezek közül a legszokatlanabb kiadások a következők:

  • Totem névre elkeresztelt szobor, amit Szőke Gábor, a NER kedvenc szobrásza készített, ára bruttó 240 millió. A kiállításra öt további szobor is készült, ezek ára nem ismert.

  • A kiállítás kommunikációs és rendezvényszervezési költsége, ami legalább ötmilliárd forintra rúgott. A megbízott cég Balásy Gyulanevéhez fűződik, hozzá köthetőek a kormány plakátkampányai. 

  • 49,5 millió forintos megbízást kapott Horváth Helga az állatpreparátumok elkészítésére.

  • 58,8 millió forint jutott az Országos Vadászati Védegylethez a Nimród című vadászújság kiadói jogaiért. A Védegylet elnöke Semjén Zsolt, a lap főszerkesztője pedig Kovács Zoltán államtitkár.

  • 64,8 millió forintot kap a kormányközeli Századvég Gazdaságkutató Zrt. kutatási feladatokra.

A kifizetések listája között találjuk még a kormányközeli Hír TV-t, és Mészáros Lőrinc bizalmasának, Vida József szakácskönyvét is, aki a TV2 és a Takarékbank tulajdonosa, írta meg a 24.hu.

A kiállításnak teret adó Hungexpo felújítását a KÉSZ Zrt. végezte, hozzávetőlegesen nettó 55 milliárd forintért. A kiállítás kormánybiztosa Kovács Zoltán egykori kormányszóvivő, nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár, a felügyelőbizottság tagjai szintén kormányközeli szereplők:

  • Mancsiczky László, Kósa Lajos egykori ügyvédje, a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. felügyelőbizottsági tagja, és a debreceni Kartonpack Nyrt. igazgatósági tagja,

  • Regász Alajos, az állami tőkebefektetésekkel foglalkozó MFB Invest Zrt. egykori munkatársa, 

  • és a szintén MFB-s múlttal rendelkező Uszkay-Boiskó Sándor, a Kartonpack Nyrt. igazgatósági elnöke és vezérigazgatója, írja a 24.hu.

A 24.hu cikke alapján a cég munkavállalói között szerepel Szűcs Veronika ügyvezető igazgató, a Digitális Jólét Nonprofit Kft. egykori igazgatója. Katona András a stratégiai igazgató, a Magyar Turisztikai Ügynökség egykori munkatársa. A kiállításhoz köthető, fideszes kötődésű személyek között szerepel Kiss B. Zoltán is. Hozzá köthető a Hotel Hunor, ahol állami támogatással hoztak létre bemutatót a kiállításról, írta meg a HVG. A kormánypárti sajtó beszámolója szerint az esemény sikeres volt, a Hungexpo területére 616 ezren, az összes programra pedig 1,42 millióan látogattak el.

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Kínos történeteiket is szeretnék feledtetni a kormányhoz közel álló hobbivadászok

Ám ehhez csak egyet nem tettek meg: hogy másoknak engedjék át a nyerő lőállásokat. A prominens Stüszik már a vadászati világkiállítás előtt is számos bakot lőttek, miközben a vadászszakma jelentős része a munkáját végzi.

Az Orbán-klientúrát gazdagítják a meg sem rendezett budapesti olimpia százmilliárdjai

Bár a magyarországi olimpiarendezés ábrándját a bizonytalan jövőbe száműzte egy egyszerű népszavazási kezdeményezés, a kormány „Bicskéig meghosszabbítva” is tető alá hozta a tervezett beruházások nagy részét.
Találatok: [2]  Oldalak:   1