language

Lapok:

Akták:

Nagy Ádám közelébe eladott végrehajtói ingatlanok highlight_off

HVG

A Heti Világgazdaságot 1979-ben alapították, a Világgazdaság utódjaként, folytatásaként. Kezdetben a Magyar Kereskedelmi Kamara finanszírozásában jelent meg. Kritikus szellemiségű lapként indult, hamarosan Magyarország vezető gazdasági hetilapjává vált. 1989-ben alapítottak a HVG-t kiadó HVG Kiadói Rt.-t. 1994-ben a szerkesztőség és a cég munkatársai felvásárolták a cég részvényeit. 1997-ben elsők között indított internetes portált. 2003-ben a német Westdeutsche Allgemeine Zeitung többségi tulajdont szerzett az ekkor már HVG Kiadó Zrt. néven működő kiadóban, ám a lap a szerkesztői függetlenségét továbbra is megőrizte. 2014-ben a német cég megvált többségi tulajdonától, melyet a szerkesztőség és a korábbi részvénytulajdonosok a menedzsmenettel karöltve visszavásárolták. A színvonalas működéshez 2010-ben egyre több anyagi támogatásra van szükség, ezért a HVG elindította a Pártolói Tagság programját 2018-ban, melynek keretein belül az olvasók adományokkal tudják támogatni a lapot. A HVG főszerkesztői: Jakus Ibolya, Nagy Iván Zsolt.

Nagy Ádám közelébe eladott végrehajtói ingatlanok

Nagy Ádám közelébe eladott végrehajtói ingatlanok

Nagy Ádám, Rogán Antal kabinetfőnökének neve a Völner-Schadl ügy nyomozati anyagában, Schadl által szervezett egyetemi vizsgacsalások kapcsán vált ismertté. Nagy Ádám azonban más szálakon is kötődik a végrehajtói karhoz. Nagy egyik cége, a Nadan Property Kft. vette meg a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar Szegedi úti, több százmilliós értékű ingatlanát. Az irodaházat feljelentések szerint veszteségesen adhatta el a Végrehajtói Kar, de a rendőrségi nyomozás szerint nem történt hűtlen kezelés. 

Korábban felmerült, hogy Nagy Ádám több, Lotharidesz Balázs nevére bejegyzett céggel, a Monk Property Kft.-vel és a Monk Solution Kft.-vel is összefüggésbe hozható. A cégeljárásban eljáró könyvelő és ügyvéd is ugyanaz mint Nagy két cégénél, illetve Nagy adott székhelyhasználati jogosultságot egy budapesti címre a Monk Solution-nek 2017-ben. Nagy másik cége, az Asztalkultúra Kft. fejléces papírján nyújtotta be az ügyvéd az egyik Lotharidesz cég törzstőkéjéről szóló dokumentumot 2017-ben. Ez alapján a Monk-cégeket sokan Nagy Ádám tulajdonolta strómancégeknek tartják.

Ennek a jelentősége, hogy Lotharidesz Balázs két cége más ingatlanügyletekben is előkerült a Végrehajtói Karral összefüggésben.  A Kar, annak ellenére, hogy saját székházuk van, több szintet bérel a Hermina úton a Monk Property Kft. irodaházában, illetve a Monk Property számára egy Váci úti ingatlant szintén privatizáltak, sajtóhírek szerint áron alul. A strómangyanús cégügyletek részleteivel, a cégek tevékenységére kapott állami támogatásokkal a K-Blog-on foglalkoztunk.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Több százmilliós buktával adta el ingatlanait a végrehajtói kar, de a rendőrség szerint ez nem hűtlen kezelés

Biztos, hogy ráfizetett Schadl György elnöksége idején a végrehajtói kar arra, hogy eladta két budapesti ingatlanát. Hogy mennyire járt rosszul, arra több számítás is van: legalább 163, de akár 384 milliót is bukhatott. Jól járt viszont Rogán Antal kabinetfőnöke, az egyik ingatlan vevője. A rendőrség nemrég bűncselekmény hiányában zárta le a hűtlen kezelés gyanújával folyó nyomozást, mondván: az áron aluli értékesítés lehetett akár figyelmetlen véletlen is.

Veszteséges cégháló szövődött a végrehajtói kar körül

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar által létrehozott cégek jelentős ingatlanvagyont – feljelentések szerint áron alul – értékesítettek, majd az egyik ilyen vállalkozás megszűnt, a másik veszteségesen létezik. A kar közben bedöntötte a saját informatikai cégét is, ami még az ügyvezető bérét is képtelen volt önállóan kitermelni. Van egy alig működő alapítvány is, ami jobbára csak veszteséget termel.
Találatok: [2]  Oldalak:   1