language

Akták:

Pegasus-ügy highlight_off

Személyek:

Schadl-Baranyai Helga highlight_off

Pegasus-ügy

Pegasus-ügy

A Pegasus egy kémszoftver, amit az izraeli NSO Group kiberhírszerző cég fejlesztett ki. A program észrevétlenül feltelepíthető digitális adathordozókra, például okostelefonokra, és az eszközökön tárolt adatokhoz (képekhez, emailekhez, jegyzetekhez, hanganyagokhoz stb.) teljes körű hozzáférést biztosít. Hivatalosan csak szervezett bűnözéssel gyanúsított emberek és csoportok ellen használható, de az elmúlt években világszerte alkalmazták politikai ellenfelek, üzletemberek, civilek, újságírók megfigyelésére.

Magyarországon 2021 nyarán jött nyilvánosságra, hogy kormánykritikus újságírókat, ügyvédeket és üzletembereket figyeltek meg a Pegasus kémszoftverrel – erről a Direkt36 készített tényfeltáró riportsorozatot. Miután a Nemzetbiztonsági Bizottság 2017 októberében megszavazta, hogy a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) közbeszerzési eljárás nélkül szerezzen be egy megfigyelésekre alkalmas szoftvert, a Pegasust egy közvetítőcég, a Communication Technologies Kft. segítségével vásárolták meg 6 millió euróért. A cég tulajdonosai között van a Belügyminisztérium korábbi államtitkára, Tasnádi László.

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség a megfigyelésekkel kapcsolatos nyomozást lezárta, és megállapította, hogy jogosulatlan adatgyűjtés nem történt. A NAIH jelentéséből kiderül, hogy Magyarországon 300 embert figyeltek meg, a jelentés érdemi részét 2050-ig titkosították. Az Európai Parlament által felállított Pegasus-különbizottság Magyarországon is vizsgálja, hogy történt-e visszaélés a kémprogram használata során.

Schadl-Baranyai Helga

Schadl-Baranyai Helga (1987 - ) Schadl György felesége, önálló bírósági végrehajtó, 2017 óta működtet végrehajtói irodát Schadl-Baranyai és Társa Végrehajtó Iroda néven Gödöllő területén. Az iroda 2021-ben 462 millió forint bevételre tett szert, ebből 258 millió forint volt a nyereség.  Emellett a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) panaszirodáján volt ügyvezető. A Völner-Schadl ügyben indított eljárás 17. rendű vádlottja – ennek kapcsán a bíróságon ártatlannak vallotta magát. Schadl-Baranyai egy másik eljárásban is érintett, miszerint egy végrehajtási-árverési dokumentumot visszadátumozva 38 millió forint értékben árverezett el egy 450 millió forintot érő villát.

Schadl-Baranyai Helga férjével közösen több ingatlant és irodaházakat is tulajdonol, összesen több százmillió forint értékben, amelyről a Partizán készített oknyomozó riportot. A házaspár ingatlanportfóliója legalább húsz ingatlanból áll, melynek értéke 810 millió forintra becsülhető.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Schadl a telefonban beszélt a titokzatos "gazdájáról", aki nem Völner

Egy korrupt NAV-tisztviselő lehallgatása vezette el a Nemzeti Védelmi Szolgálatot a Magyar Végrehajtói Kar elnökéhez, majd rajta keresztül Völner Pál államtitkárhoz, akivel Schadl György szoros kapcsolatban állt, és rengeteget beszéltek egymással – derül ki a hét hónapon át zajló titkos felderítés irataiból.

A korrupcióval gyanúsított Völner Pállal a Pegasus-balhét is elvitethetik

Völner Pál személyében a rendszerváltás utáni politikusgeneráció legmagasabb – miniszter­helyettesi – rangú aktív kormánytagja bukott meg, miután az ügyészség gyanúja szerint kenőpénzt fogadott el végrehajtóktól.
Találatok: [2]  Oldalak:   1