language

Lapok:

economx.hu (napi.hu) highlight_off

Akták:

Kisfaludy-program highlight_off

economx.hu (napi.hu)

Az Economx (korábban Napi.hu) önmagát függetlenként definiáló üzleti és pénzügyi hírportál. 100%-os tulajdonosa az Indamedia Network Zrt.

Eredetileg a Napi Gazdaság újság honlapja volt www.napigazdaság.hu domainnéven. 2011 áprilisától megújult külsővel jelent meg. Új funkciója lett a real time tőzsdei részvényárfolyam-szolgáltatás. 2013 augusztusában, a Napi Gazdaság tulajdonosváltásakor (és Magyar Időkké alakulásakor) levált a nyomtatott lapról és önálló szerkesztőséget alakított, a kiadócég tulajdonosa a Spéder Zoltán-féle CEMP lett. 2023. szeptember 8-tól Economx néven működik. Az Economx kiadója a www.napi.hu Online Kft., melyet az Indamedia Network Zrt.-n keresztül Ziegler Gábor és Vaszily Miklós tulajdonolnak 50-50%-ban.

Kisfaludy-program

Kisfaludy-program

A Miniszterelnöki Kabinetiroda alá tartozó Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) 2017-ben útjára indította sok száz milliárdos szálláshelyfejlesztési programot indított, a Kisfaludy program címen. A program keretében 2030-ig 300 milliárd forint értékű szálláshelyfejlesztési beruházás valósulhat meg Magyarországon (elsősorban vidéken), amelyből 150 milliárd forintot a kormány hazai költségvetési forrásból, vissza nem térítendő támogatás formájában biztosít. 

A nagyobb összegű támogatások haszonélvező között  szép számmal akadnak kormányhoz közeli cégek. A program két nagy nyertese, a Szántód BalaLand Family (SZBFamily) Ingatlanfejlesztő Kft. és a Tokaj Csurgó Völgy Ingatlanfejlesztő Kft.mindegyike ugyanahhoz a kormányközeli tulajdonosi körhöz kapcsolható, a Szepesi Richárd és Kante Awa többségi tulajdonában álló DLHG Invest Zrt-hez. A program keretében támogatást kaptak még (a teljesség igénye nélkül) Mészáros Lőrinc, Hernádi Zsolt,Garancsi István, Csányi Sándor, Tiborcz István és Szabadics Zoltán érdekeltségei is. 

2020-ban a pandémia okozta veszélyhelyzetben 83 milliárdnyi közpénzt osztottak ki a turizmus támogatására, amelyből elsősorban szintén az említett kormány-közeli üzletemberek profitáltak. (A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels például 17,7 milliárd forintot kapott szálloda felújításra.) Ugyanebben az évben az is kiderült, hogy az MTÜ úgynevezett “egyedi pályázatokra” is osztott százmilliós támogatásokat – ezek azonban nem nyilvánosan meghirdetett pályázatok voltak. Guller Zoltán, az MTÜ vezérigazgatója  eleinte úgy nyilatkozott, hogy egy szakmai grémium bírálta el a pályázatokat, 2022-ben kiderült, hogy Guller egyedül döntött a támogatásokról. Így jutott állami pénzekhez többek között  Zoób Kati divattervező, a Tiborcz István-közeli Paár Attila, Farkas Boglárka, az Echo TV volt vezetőjének cége, illetve Fellegi Tamás, Orbán Viktor volt minisztere. A Kisfaludy-program támogatásaiból önkormányzatoknak is jutott, ugyanakkor az MTÜ a fideszes vezetésű városoknak nagyságrendekkel több közpénzt ítélt meg. A források elosztásának aránytalanságára a Válasz Online cikke is rámutatott: adatgyűjtésükből kiderült, hogy 2018 és 2021 között a 300 milliárdos állami támogatás kétharmada az azt igénylők fél százalékánál koncentrálódott

Ha érdekel, hogy a nyaralásodon elköltött pénz kinek a zsebébe megy, keresd fel a NER-HOTEL alkalmazásunkat. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

Beindulnak a milliárdosok munkagépei Tokajban is

Közpénzmilliárdokból épül magántulajdonban lévő luxusszálloda tavasszal Tokajban is, aminek nagyon örül a település, hiszen helyiek mosogathatnak majd a hotel konyháján és takaríthatják a szobákat.

Családi összefogás Hernádi-módra - Polgármesteri szék és milliárdos hotelbiznisz Esztergomban

Közel hétmilliárd forintból fejezheti be a Garancsi István tulajdonában lévő Market Éptő Zrt. Esztergomban a Hernádi Zsolt MOL-vezér által megvett, félkész állapotú Mária Valéria hotelt. Az építkezést a Kisfaludy-programon keresztül a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) is támogathatta. Hernádi unokaöccse, Hernádi Ádám most a Fidesz polgármester-jelöltje Esztergomban, korábban az MTÜ-ben kabinetfőnökként dolgozott.

Közpénzből csocsózhatnak és borozhatnak a vendégek egyes magyar szállodáknál

Játékteremmel, wellness részleggel és borozóval is gazdagodhatnak azok a hotelek, panziók, amelyek vissza nem térítendő állami tízmilliókat nyertek a Magyar Turisztikai Ügynökségtől.

Mórahalom: az önkormányzati kabinetvezető 55 milliót kapott a panziójára

Mórahalom fideszes polgármesterének kabinetvezetőjének cége 55 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a Magyar Turisztikai Ügynökségtől (MTÜ) egy panzió fejlesztésére.

Titkolják, kik döntöttek a milliárdosok milliárdos támogatásáról

Az ország autópályáinak nagy részében benne van a Délút Kft. munkája, de a cégcsoport a Magyar Turisztikai Ügynökségtől még egy kastélyszálló bővítésére is kapott vissza nem térítendő állami támogatást.

Autópályás cég vezetője épít panziót állami ingyenpénzből

A Nagy-Morotva tó partján építhet 200 millió forintos vissza nem térítendő állami támogatásból új panziót az állami autópálya és vasútvonal építkezésekre követ szállító Colas Északkő Kft. ügyvezetője, aki állami kitüntetést is kapott.

Luxusszálloda miatt költözhetnek a Balaton-partról a horgászok

A gyenesdiási önkormányzattól megvásárolt nagyon értékes Balaton-parti ingatlanon, a Magyar Turisztikai Ügynökségtől kapott 1,7 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásból nyithat luxusszállodát az állam által jelentősen támogatott fémipari vállalkozó.

Közpénzből is épülnek luxusszállodák - a döntésnek már megágyaztak korábban

Még ki sem írta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) az összesen 300 milliárd forintos Kisfaludy turisztikai fejlesztési program szálláshelyfejlesztési pályázatait a balatoni térségre, amikor a tulajdonosoknak már kész tervei voltak a szállodák felújítására. A Szállodaszövetség is lobbizhatott a vissza nem térítendő állami támogatásért és segített a pályázati feltételek kidolgozásában.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>