Mit kezdhet magával egy 53 éves férfi, miután szabadságvesztéséből a szabad életbe visszatérve nem akar tovább taxisként dolgozni? Történetünk főszereplője egy Rejtő Jenő-i fordulattal úgy döntött, hogy rendőrségi dandártábornok lesz, valamint hivatásos beosztásba kerül az adóhivatalnál és a a nemzetbiztonsági szolgálatoknál is. Legalábbis a szavak szintjén – valószínűleg ő maga is tisztában volt azzal, hogy a fenti intézmények viszonylag kevésbé ismertek arról, hogy két kézzel kapnának frissen szabadult, priuszos exfegyencek iránt.
Tizenhatra nőtt az igazságügyi tárca volt miniszterhelyettesét és a Magyar Végrehajtói Kar elnökét érintő, csaknem 900 millió forintos korrupciós ügy gyanúsítottjainak száma
A vád szerint az elsőrendű vádlott, az FTC körül mozgó M. János 2014-ben és 2015-ben több vállalkozóval is egyeztetett a Fidesz Lendvay utcai székházában és az FTC ingatlanjaiban, akiknek az ügyeik megfelelő intézését ajánlotta milliós kenőpénzekért, valamint azért cserébe, ha nagyobb összegekkel támogatják a Ferencvárost. A büntetett előéletű M. Jánost és társait befolyással üzérkedéssel vádolják, az ügyészség szerint a vádlottak azért kértek pénzt, hogy a különböző állami/önkormányzati projektek megvalósítására jelentkező vállalkozókat bejuttassák Kubatov Gábor Fidesz-alelnök és FTC-elnökhöz, illetve a Kubatov titkáraként ismertté vált Kindlovits Mátéhoz.
Korrupció gyanúja miatt egy olyan miniszterelnökségi vezető került rács mögé, aki éppen a korrupció miatt visszatartott uniós forrásokkal kapcsolatos munkát végzett. Az ügyészség szerint a főosztályvezető kenőpénzért vállalta, hogy elutasított EU-s pályázatok felülvizsgálata a támogatást kérők számára kedvezően alakuljon. A kormánytisztviselő akár 15 évig terjedő szabadságvesztésre is számíthat.
Ezidáig húsz embert hallgattak ki gyanúsítottként abban a minisztériumi vesztegetési ügyben, amiben kormányzati tisztviselők "jogtalan előnyért cserébe pályázatíróknak, illetve cégvezetőknek segítettek abban, hogy támogatási kérelmeik sikeresek legyenek, illetve az azokkal kapcsolatban indított ellenőrzések kedvezően végződjenek a pályázók számára," derül ki Polt Péter tájékoztatásából, amit Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő kérdéseire válaszul írt.
Egy 63 éves budapesti doktornő 2017 és 2020 között 200 ezer forintért cserébe állított ki elítélteknek orvosi igazolást, hogy azoknak "betegségük" okán később kelljen megkezdeni a börtönbüntetés letöltését, írja a police.hu.