Lapok: |
A volt belügyi államtitkár üzlettársa bukott le bennfentes kereskedéssel
Májusban 700 milliós osztalékon osztozott az egykori III/II-es tiszt, Tasnádi László és két üzlettársa, egyiküknek most 58 millió forintos büntetést kell fizetnie a jegybank döntése alapján bennfentes részvénykereskedés miatt.
Várkonyi Andrea csaknem 300 millió forint osztalékot vett ki cégéből
A Várkonyi Andrea többségi tulajdonában lévő WhiteDog Media Kft. beszámolója alapján nemcsak Mészáros Lőrinc ért az üzlethez, hanem felesége is. A cég első teljes évében csaknem tizenhatszorosára növelte értékesítésből származó nettó árbevételét.
Két év alatt 19 milliárd forintot vettek ki a néhai Andy Vajna kaszinóiból Garancsiék
A Covid-járvány sem tépázta meg a fővárosi kaszinók jövedelmezőségét, még bértámogatást is kaptak.
10 milliárd 921 millió forint osztalékot fialtak a néhai Andy Vajna fővárosi kaszinói 2021-ben az új tulajdonosnak, a Garinvest Projekt Zrt.-nek.
Schadl György és felesége végrehajtói irodája 258 milliós rekordprofitot termelt
Alapítása óta a legmagasabb bevételét és nyereségét érte el 2021-ben az a végrehajtói iroda, amely Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar börtönben ülő elnöke és felesége tulajdonában áll – derült ki a társaság frissen megjelent pénzügyi beszámolójából.
6,6 milliárdot hozott a dohánybiznisz Lázár János holdudvarának
Rekordot döntött a trafikhálózat ellátására egyedüliként felkent Országos Dohányboltellátó Zrt., ahogy 2015-os fennállása óta minden évben. Ezúttal 862 milliárd forint árbevételt és 6,6 milliárd forint adózott eredményt mutatott ki az állammal koncessziós szerződést kötött társaság, ami 120 milliárd forint forgalombővülést jelent, és a nyereség is nőtt 1,3 milliárd forinttal a 2020-as évhez képest.
Egy személyben Guller Zoltán dönt az eltitkolt turisztikai támogatásokról
Pert nyert a 24.hu a Magyar Turisztikai Ügynökséggel szemben, két év után így derült ki, hogy a vezérigazgató korábbi nyilatkozatával ellentétben nem egy szakmai grémium, hanem ő maga dönt az egyedi támogatásokról. Az ügynökség a bíróságon azzal védekezett, hogy Guller Zoltán gondolatai nem közérdekű adatigénylés tárgyai, végül azonban ki kellett adniuk, hogy kik vesznek részt a pályázat nélkül kiosztott állami támogatások elbírálásában.
Bodor József
Diglics Dániel
Farkas Boglárka
Fellegi Tamás
Guller Zoltán
Juhász Szabolcs
Könnyid László
Laposa Bence
Mészáros Miklós (Balatonboglár)
Németh Anna
Paár Attila
Rókusfalvy Pál
Tasnádi László
Zoób Kati
Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
állami/önkormányzati szerződések
idegenforgalom
NER HOTEL
pályázat
támogatás
Bírságot kapott Mészáros Lőrinc alapkezelője az MNB-től
Az MNB átfogó vizsgálata nyomán mintegy tízmillió forintos bírságot szabott ki az OPUS GLOBAL Befektetési Alapkezelő Zrt.-re, az elektronikus portfólió-nyilvántartásra, az ügyfélmegbízások rögzítésére, illetve az informatikai tartalék szerver működésére vonatkozó jogszabályi előírások megsértése miatt.
Újabb pert nyert a TI a fürkészek, portyázók üzletei ügyében
A nem jogerős ítélet alapján fény derülhet rá, ki engedélyezte a szerződést a maláj milliárdossal.
A 4iG beszáll a magyar honvédség és a közép-kelet-európai NATO tagállamok digitalizálásába
A Rheinmetall AG (51%), a 4iG Nyrt. (39%) és a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt. (HM EI Zrt.) (10%) képviselői közös vállalat alapításáról írtak alá előzetes megállapodást – jelentette be a 4iG a Budapesti Értéktőzsdén. Az alapítók célja, hogy a közös vállalat részt vállaljon a Magyar Honvédség digitalizációjában, valamint a közép-kelet-európai NATO tagállamok számára digitális eszközöket fejlesszen és forgalmazzon annak érdekében, hogy megfeleljenek a mai és jövőbeni harctéri követelményeknek.
Vezető kormánytisztviselőt csuktak le, ami a visszatartott uniós pénzek miatt nagyon fájhat a kormánynak
Korrupció gyanúja miatt egy olyan miniszterelnökségi vezető került rács mögé, aki éppen a korrupció miatt visszatartott uniós forrásokkal kapcsolatos munkát végzett. Az ügyészség szerint a főosztályvezető kenőpénzért vállalta, hogy elutasított EU-s pályázatok felülvizsgálata a támogatást kérők számára kedvezően alakuljon. A kormánytisztviselő akár 15 évig terjedő szabadságvesztésre is számíthat.